Hoppa till sidans innehåll

Anmälda spelare till Påskaspelen 2022


       Flicksingel 11

Alice Nilsson Kågeröds BTK
Ellen Nilsson Kågeröds BTK
Gry Esbjörnsson Kågeröds BTK
Olivia Knutsson BTK Kävlinge
Tilde Feuk BTK Scania
Tintin Esbjörnsson Kågeröds BTK

     

       Pojksingel  11

Adrian Andersson IFK Lund
Anton Cederholm Tomelilla AIS BT
Anton Nilsson BTK Rekord
Emil Anderberg BTK Scania
Felix Eek Skurups BTK
Filip Chen Malmö IF
Filip Nilsson BTK Rekord
Melker Birfelt Lyckeby BTK
Nikolaj Wiksten IFK Klagshamn
Nils Boberg IFK Klagshamn
Sebastian Roos BTK Scania
Zac Zeinilagic Hallén Trelleborgs BTK

     

      Flicksingel 12

      Utgår på grund av för få anmälningar

      

      Pojksingel 12

Alexander Wictor Trelleborgs BTK
Anton Cederholm Tomelilla AIS BT
Arvid Beijer IFK Lund
Axel af Winklerfelt Trelleborgs BTK
Christos Månsson BTK Rekord
Felix Eek Skurups BTK
Melker Persson Trelleborgs BTK
Nikolaj Wiksten IFK Klagshamn
Nils Boberg IFK Klagshamn
Zac Zeinilagic Hallén Trelleborgs BTK

      

       Flicksingel 15

Felicia Borg Sjöbo BTK
Moa Jönsson Eslövs AI BTK
Nellie Svensson Skurups BTK
Noppharat Thangklang Eslövs AI BTK
Vaiva Urbonaite Åstorps BTK

     

      Pojksingel 15

Edward Göransson Trelleborgs BTK
Filip Börjesson Tomelilla AIS BT
Joel Brink Jörgensen Eslövs AI BTK
Josef Beijer IFK Lund
Noa Berglund Kågeröds BTK
Panagiotis Månsson BTK Rekord
Sebastian Ferm BTK Rekord
Tintin Petersson IFK Klagshamn
     

      Damjunior  17

     Utgår på grund av för få anmälningar

      

       Herrjunior 17

Alexander Mohlin Johansson Eslövs AI BTK
Axel Geijer KFUM Jönköping
Noa Nilsson IFK Lund
Noah Ibrahim Bröndby BTC DK

     

       Damsingel 1-6

        Utgår på grund av för få anmälningar

     

        Damsingel Öppen

Emma Skjöld Kågeröds BTK
Felicia Borg Sjöbo BTK
Linn Olsson BTK Frej
Vaiva Urbonaite Åstorps BTK

     

      Herrsingel Öppen

Aleksandar Kotromanac Åstorps BTK
Axel Geijer KFUM Jönköping
Emanuel Kvist Kågeröds BTK
Georgios Gerakios Nottingham TTC UK
Henrik Rosqvist Kvarnby AK
Herman Nordin Kosta SK
Joakim Lindblom Kågeröds BTK
Kevin Nilsson BTK-72 Trönninge
Ludvig Gierup IFK Lund
Magnus Lundstedt BTK Kävlinge
Metanee Tawan BTK Rekord
Robin Pettersson Fornebu BTK Norge
Sina Ariadad IFK Lund
Tim Lofterud Stockholms-postens IK

      

       Herrsingel 7

       Stryks på grund av för få anmälningar

      

        Herrsingel 6

Alexander Wictor Trelleborgs BTK
Anders Lundh IFK Lund
André Mårtensson Åstorps BTK
Anel Hubanic Limhamns BTK
Artur Olbinski Kågeröds BTK
Axel af Winklerfelt Trelleborgs BTK
Bobby Sjöström BTK Scania
Christos Månsson BTK Rekord
Emma Skjöld Kågeröds BTK
Eric Persson BTK Scania
Håkan Fischer IFK Lund
Jakob Ahlesten Kågeröds BTK
John Nielsen BTK Scania
Melker Persson Trelleborgs BTK
Melvin Ullvin BTK Scania
Niklas Fagerström Kågeröds BTK
Olle Ekdahl BTK Rekord
Oskar Påhlman BTK Rekord
Richard Petersson IFK Klagshamn
Stefan Karlsson BTK Scania
Timmy Sjöström BTK Scania
Vendel Ullvin BTK Scania

       

         Herrsingel 5

Anel Hubanic Limnhamns BTK
Artur Olbinski Kågeröds BTK
Axel af Winklerfelt Trelleborgs BTK
Benny Norström Kågeröds BTK
Christian Månsson BTK Rekord
Dannel Skrijelj BTK Scania
Edward Göransson Trelleborgs BTK
Elliot Olsson BTK Scania
Fabian Svensson Åstorps BTK
Filip Börjesson Tomelilla AIS BT
Hampus Wiener BTK Rekord
Hannes Wåhlander Åstorps BTK
Jakob Ahlesten Kågeröds BTK
Jonas Knutsson Åstorps BTK
Josef Beijer IFK Lund
Mattias Sandholt BTK Rekord
Niklas Fagerström Kågeröds BTK
Oscar Påhlman BTK Rekord
Panagiotis Månsson BTK Rekord
Peter Persson Kågeröds BTK
Sebastian Ferm BTK Rekord
Tintin Petersson IFK Klagshamn
Zac Zeinilagic Hallén Trelleborgs BTK

         

         Herrsingel 4

Aron Wigelius Malmö IF
Emma Skjöld Kågeröds BTK
Fredrik Persson IFK Lund
Jacob Andrae Malmö IF
Jakob Ahlesten Kågeröds BTK
Karl Jonsson BTK Frej
Karl Norgren Skurups BTK
Malte Nilsson IFK KLagshamn
Mats Sandsjö Åstorps BTK
Max Noresson Åstorps BTK
Niklas Andersson Ödenäs IF
Noa Nilsson IFK Lund
Pierre Tiitus BTK Scania
Sebastian Ferm BTK Rekord
Sebastian Nilsson BTK Scania
Victor Schmidt Bröndby BTC Danmark
Wilma Thorén Laholms BTK Serve
Zhiyong Chen Malmö IF

      

        Herrsingel 3

Aron Wigelius Malmö IF
Bo-Erik Svensson Åstorps BTK
Fredrik Persson IFK Lund
Gustav Pärsén Laholms BTK Serve
Jacob Andrae Malmö IF
Karl Jonsson BTK Frej
Karl Norgren Skurups BTK
Kurt Aalbaek Åstorps BTK
Malte Nilsson IFK Klagshamn
Mats Sandsjö Åstorps BTK
Max Noresson Åstorps BTK
Mio Piilola BTK Frej
Peter Jarlsvik IFK Lund
Simon Bjerking Skurups BTK
Victor Schmidt Bröndby BTC Danmark
Wilma Thorén Laholms BTK Serve
Zhiyong Chen Malmö IF

     

      Herrsingel 2

Alf Ericsson Kågeröds BTK
Axel Geijer KFUM Jönköping
Björn Nilsson Åstorps BTK
Bo-Erik Svensson Åstorps BTK
Frederik Aalbaek Åstorps BTK
Gustav Pärsén Laholms BTK Serve
Henrik Rosqvist Kvarnby AK
Mikael Magnusson Kågeröds BTK
Mio Piilola        BTK Frej     
Noah Ibrahim Bröndby BTC  Danmark
Peter Jarlvik IFK Lund

     

       Herrsingel 1

Axel Geijer KFUM Jönköping
Emanuel Kvist Kågeröds BTK
Georgios Gerakios Nottingham TTC UK
Henrik Rosqvist Kvarnby AK
Herman Nordin Kosta SK
Joakim Lindblom Kågeröds BTK
Ludvig Gierup IFK Lund
Magnus Lundstedt BTK Kävlinge
Mikael Andersson IFK Lund
Mikael Magnusson Kågeröds BTK
Sina Ariadad IFK Lund

     

       Rankingpoäng 500

  Aleksander Tünnissen Hörby BIK
  Axel  Geijer Fair Play Sport Club
  Chilas Voong Bröndby BTC Danmark
  Elton Parmvi IFK Klagshamn
  Elton Tan IFK Klagshamn
  Felix Liljekvist BTK Scania
  Hanna Eriksson-Karlsson IFK Lund
  Hubert Erlandsson BTK Scania
  Hugo Görnebrand BTK Rekord
  Jonathan Strid malmö IF
  Kevin Dahlin BTK Kävlinge
  Leo Wallertoft BTK Scania
  Loke Ivarsson IFK Klagshamn
  Malcolm Au Persson IFK Klagshamn
  Melker Burfelt Lyckeby BTK
  Mihajlo Stojic BTK Rekord
  Moa Jönsson Eslövs AI BTK
  Sebastian Berglund Eslövs AI BTK
  Tim Björkman BTK Scania
  Viggo Karlsson Åstorps BTK
   Ylva Bagger Jörgensen Eslövs AI BTK
  Zacharias Grahn BTK Rekord

     

       Rankingpoäng 600

Alexander Varga BTK Scania
Algot Sandberg Trelleborgs BTK
Anton Nilsson BTK Rekord
Bo Lindeberg BTK Rekord
Chilas Voong Bröndby BTC Danmark
Elias Feuk BTK Scania
Filip Chen Malmö IF
Filip Nilsson BTK Rekord
Gordon Jiewertz BTK Scania
Harry Staaf Åstorps BTK
Jonthan Strid Malmö IF
Maks Spuur Mortensen Bröndby BTC Danmark
Malte Lundin Skurups BTK
Noppharat Thangklang Eslövs AI BTK
Olle Karlsson BTK Rekord
Silas Ljungberg Eslövs AI BTK
Valdemar Eng Eslövs AI BTK
Viggo Karlsson Åstorps BTK
Wilmer Berggren Winnö IF
Ylva Bagger-Jörgensen Eslövs AI BTK
Zacharias Al-Moalem Bröndby BTC Danmark
Zacharias Grahn BTK Rekord

      

         Rankingpoäng 750

Alexander Mohlin Johansson Eslövs AI BTK
Algot Sandberg Trelleborgs B TK
Atakan Songüler IFK Lund
Axel af Winklerfelt Trelleborgs BTK
Chelinda Voong Bröndby BTC Danmark
Elliot Nilsson BTK Rekord
Emanuel Strid Malmö IF
Eric Sandell Bjärreds BTK
Filip Chen Malmö IF
Harry Staaf Åstorps BTK
Henning Liljedahl Bjärreds BTK
Jimmy Sjöström BTK Scania
Maks Spuur Mortensen Bröndby BTC Danmark
Mattias Medelis Åstorps BTK
Melker Persson Trelleborgs BTK
Sebastian Tünnissen Hörby BIK
Wilmer Berggren Winnö IF
Zac Zeinilagic Hallén Trelleborgs BTK
Zacharias Al-Moalem Bröndby BTC Danmark

     

        Rankingpoäng 1000

Axel af Winklerfelt Trelleborgs BTK
Chelinda Voong Bröndby BTC Danmark
Elliot Nilsson BTK Rekord
Emanuel Strid Malmö IF
Emma Skjöld Kågeröds BTK
Hannes Wåhlander Åstorps BTK
Isak Nord IFK Lund
Jakob Ahlesten Kågeröds BTK
Joakim Nilsson IFK Lund
Mattias Medelis Åstorps BTK
Melker Persson Trelleborgs BTK
Timothy Jiewertz BTK Scania
Zac Zeinilagic Hallén Trelleborgs BTK

 

Uppdaterad: 14 APR 2022 09:16 Skribent: Kerstin Nilsson
E-post: This is a mailto link

Registrera Ert spelkort hos

Svenska Spel så ni kan stötta

BTK Scania.

___________________

Några av våra sponsorer:

Logo färg + sv Lahem

Se alla våra sponsorer här

______________________________

När du ändå handlar på nätet -

handla här och stöd BTK Scania!

 

        logga ponsorhuset_150x56

__________________________

 

 

Postadress:
BTK Scania - Bordtennis
Varggatan 17
26144 Landskrona

Besöksadress:
Varggatan 17
26144 Landskrona

Kontakt:
Tel: 0761636474
E-post: This is a mailto link

Se all info