Hoppa till sidans innehåll

Resultat


Resultat Scania Open 2022

Poolresultat 0-1500 poäng 9:00

Pool 1                                         MP MP SK
1 Brogård Filip, BTK Rekord             10
2 Rengbrandt Noah, Trelleborgs BTK   9
3 Ahlborn Carl, BTK Rekord               8
4 Sundberg Josua, Åstorps BTK         7
5 Hansson Albin, BTK Rekord             6
6 Feuk Tilde, BTK Scania                  5


Pool 2                                                    MP  MP SK
1 Nilsson Anton, BTK Rekord             10
2 Anderberg Joel, Staffanstorps BTK    8   2
3 Au Persson Malcolm, IFK Klagshamn  8   1
4 Nostell Olof, BTK Rekord                 7
5 Björkman Tim, BTK Scania               6    2
6 Persson Hugo, Sjöbo BTK                6    1


Pool 3                                                    MP MP SK
1 Strid Jonathan, Malmö IF              10
2 Hansson Tilde, Sjöbo BTK               9
3 Tan Elton, IFK Klagshamn               8
4 Leiva Nykjær Elinbjörg, BTK Rekord   7
5 Löfstedt Oskar, BTK Rekord             6
6 Gröndahl Helmer, Sjöbo BTK             5


Pool 4                                                    MP MP SK
1 Leiva Nykjær Hallgrimur, BTK Rekord 10
2 Henningsson Viktor, BTK Rekord        9
3 Kragh Magne, IFK Klagshamn           8
4 Öwre Caesar, IFK Klagshamn           7
5 af Winklerfelt Sofia, Trelleborgs BTK 6
6 Andersson Elias, Åstorps BTK          5


Pool 5                                                 MP MP SK
1 Staaf Harry, Åstorps BTK             10
2 Von Neumann Henrik, BTK Rekord    9
3 Kosa Charlie, IFK Klagshamn           8
4 Karlsson Viggo, Åstorps BTK           7
5 Stojic Mihajlo, BTK Rekord              6
6 Sjöstrand Robin, BTK Rekord           5


Pool 6                                                MP MP SK
1 Sandberg Algot, Trelleborgs BTK  10
2 Aplander Rosencrantz Carl Fredrik, BTK Rekord  9
3 Sjöstrand Max, Åstorps BTK          8
4 Feuk Elias, BTK Scania                 7
5 Svensson Nellie, Skurups BTK        6
6 EEk Felix, Skurups BTK                 5


Pool 7                                                MP  MP    SK
1 Borg Felicia, Sjöbo BTK                9
2 Nilsson Filip, BTK Rekord               8   3     5/4
3 Lundin Malte, Skurups BTK            8   3     4/4
4 Chen Filip, Malmö IF                     8   3     4/5
5 Roos Sebastian, BTK Scania           7
6 Ling Kiwi, BTK Rekord                    5


Pool 8                                                   MP MP SK
1 Wicktor Alexander, Trelleborgs BTK  9    2
2 Nielsen John, BTK Scania               9    1
3 Persson Tuva, Sjöbo BTK               8    2
4 Lindeberg Bo, BTK Rekord              8    1
5 Månsson Arvid, BTK Scania            6
6 Görnebrand Hugo, BTK Rekord         5

Poolresultat 0-1500 poäng 12:00

Pool 1                                                         MP   MP   SK   BK
1 Sjöström Jimmy, BTK Scania                 8
2 Wiksten Nikolaj, IFK Klagshamn             6   3    5/5   92/79
3 Westblad Otto, BTK Rekord                  6   3    5/5   87/92
4 Heidnert Jack, KFUM Kristianstad BTF    6   3     5/5   86/94
5 Andrén Gustav, IFK Klagshamn             4


Pool 2                                                        MP MP SK
1 Rengbrandt Lucas, Trelleborgs BTK       8
2 Persson Melker, Trelleborgs BTK           7
3 Fagerström PER NIKLAS, Kågeröds BTK  6
4 Diurlin Vilgot, Staffanstorps BTK          5
5 Jiewertz Gordon, BTK Scania              4


Pool 3                                                  MP  MP   SK
1 Karlsson Stefan, BTK Scania         10
2 Hallén Zac, Trelleborgs BTK            9
3 Nilsson Elliot, BTK Rekord               7   3    4/3
4 Jönsson Tommy, BTK Rekord          7    3    5/4
5 Jiewertz Timothy, BTK Scania        7    3     3/5
6 Skoglösa Emil, IFK Klagshamn        5


Pool 4                                                         MP MP SK
1 Svensson Kjell, Arkelstorps BTK            9    2
2 Månsson Christos, BTK Rekord              9    1
3 Af Winklerfelt Axel, Trelleborgs BTK        8
4 Ullvin Vendel, BTK Scania                     7
5 Sjöström Timmy, BTK Scania                 6    2
6 Andersson Kevin, KFUM Kristianstad BTF  6   1


Pool 5                                              MP  MP   SK
1 Alhaj Mohammad, BTK Rekord     10
2 Mowide Ronnie, Arkelstorps BTK   8
3 Anhaj Ahmad, BTK Rekord           7   3   5/3
4 Sjöström Bobby, BTK Scania        7   3   5/5
5 Medelis Mattias, Åstorps BTK       7   3   3/5
6 Ullvin Melvin, BTK Scania             6


Pool 6                                                            MP  MP SK
1 Tiitus Pierre, BTK Scania                        9
2 Bengtsson Tage, KFUM Kristianstad BTF    8   2
3 Bengtsson Andreas, Arkelstorps BTK         8   1
4 Wåhlander Hannes, Åstorps BTK              7    2
5 Göransson Edward, Trelleborgs BTK          7    1
6 Boberg Nils, IFK Klagshamn                     6


Pool 7                                                    MP  MP   SK
1 Nilsson Malte, IFK Klagshamn          10
2 Norström Benny, Kågeröds BTK         9
3 Petersson Tintin, IFK Klagshamn       8
4 Månsson Christian, BTK Rekord         6   3   4/3
5 Persson Peter, Kågeröds BTK            6   3   3/3
6 Spicks Michaell, Kågeröds BTK          6   3   3/4


Pool 8                                                             MP MP SK
1 Nilsson Joel, Arkelstorps BTK                   9   2
2 Guldstrand Oliver, BTK Rekord                  9   1
3 Chen Zhiyong, Malmö IF                         8
4 Bengtsson Martin, KFUM Kristianstad BTF   7
5 Månsson Panagiotis, BTK Rekord               6   2
6 Urbonaite Vaiva, Åstorps BTK                   6    1

Uppdaterad: 21 FEB 2022 11:15 Skribent: Kerstin Nilsson
E-post: This is a mailto link

Registrera Ert spelkort hos

Svenska Spel så ni kan stötta

BTK Scania.

___________________

Några av våra sponsorer:

Logo färg + sv Lahem

Se alla våra sponsorer här

______________________________

När du ändå handlar på nätet -

handla här och stöd BTK Scania!

 

        logga ponsorhuset_150x56

__________________________

 

 

Postadress:
BTK Scania - Bordtennis
Varggatan 17
26144 Landskrona

Besöksadress:
Varggatan 17
26144 Landskrona

Kontakt:
Tel: 0761636474
E-post: This is a mailto link

Se all info