Hoppa till sidans innehåll

Lottning och tider


     

 

Scania Open lördagen den 17 oktober 2020

 

Kom ihåg att närvaroanmäla dig senast 50 minuter innan klassens start.

 

Ni som ska spela 13:00, var snälla och kom inte allt för tidigt så vi blir för många i hallen.

Vi ska alla hjälpas åt att minska risken för smittspridning.

Alla ombedes komma omklädda till tävlingen. Tvätta och sprita händerna ofta och håll avstånd.

 

Eftersom vi har skyldighet att följa Svenska Bordtennisförbundets Coronaprotokoll är det bara ett visst antal ledare per klubb och arbetande funktionärer som får vistas i hallen förutom spelarna.

 

Antal ledare per klubb för klass som startar 9:00:
Arlövs IK 2, Bjärreds BTK 1, BTK Rekord 3, IFK Klagshamn 3, Kågeröds BTK 1, Limhamns BTK 1, IFK Lund 2, Sjöbo BTK 2, Skurups BTK 2, Tomelilla AIS 2, och Trelleborgs BTK 3.

 

Antal ledare per klubb för klass som startar 13:00:

Bjärreds BTK 2, BTK Rekord 3, IFK Klagshamn1, KFUM Kristianstad 1, Kvarnby AK 1, Kågeröds BTK 3, Laholms BTK Serve 1, Limhamns BTK 2, Ljunghusens MIF 1,

Malmö IF 2, Skurups BTK 2 och Tomelilla AIS 2.

 

Vid särskilda omständigheter:

Kontakta tävlingsledare Isabelle Persson med ett SMS på 072-200 79 09

 

Kiosk finns i hallen med fika och enkel förtäring. Betalning görs med SWISH eller kontanter.

 

Följande spelare startar 9:00

Adrian Andersson, IFK Lund

Agnes Lindén, IFK Klagshamn

Alexander Falk, Arlövs IK

Alexander Wictor, Trelleborgs BTK

Algot Sandberg, Trelleborgs BTK

Alvin Simon, IFK Lund

Andi Gjomakaj, BTK Scania

Andreas Henriksson, BTK Rekord

Anton Cederholm, Tomelilla AIS

Arvid Beijer, Arlövs IK

Arvid Månsson, BTK Scania

Arvid Mårtensson, Tomelilla AIS                                                                                  

Axel af Winklerfelt, Trelleborgs BTK                                                                    

Axel Ståhl, IFK Klagshamn

Bo Lindeberg, BTK Rekord

Capcelea Ion, Limhamns BTK

Charlie Kosa, IFK Klagshamn

Christos Månsson, BTK Rekord                                                                                      

Daniel Palgan, Arlövs IK

Elias Feuk, BTK Scania

Elinbjörg Leiva Nykjär, BTK Rekord

Ella Hedlund, Sjöbo BTK

Elliot Jonsson, Arlövs IK

Emil Skoglösa, IFK Klagshamn

Eric Lundgren, Tomelilla AIS

Eric Sandell, Bjärreds BTK                                                                                        

Felicia Borg, Sjöbo BTK

Felix Liljekvist, BTK Scania

Gabriel Smedjeback, IFK Klagshamn

Hallgrimur Leiva Nykjär, BTK Rekord

Hugo Persson, Sjöbo BTK

Jonathan Bergqvist, Trelleborgs BTK

Keija Ryft, Tomelilla AIS

Liam Maltin, Kågeröds BTK

Magnus Danielsson, BTK Rekord

Malte Lundin, Skurups BTK

Melker Persson, Trelleborgs BTK

Melvin Ullvin, BTK Scania

Oscar Fissore, IFK Lund

Ran Ale, Arlövs IK

Rebecka Pettersson Strömberg, BTK Scania

Stella Rosenmeier, IFK Klagshamn

Theodor Andersson, Skurups BTK

Theodor Blomgren, Skurups BTK

Tuva Persson, Sjöbo BTK

Vendel Ullvin, BTK Scania

Vilgot Qvist, IFK Klagshamn

Zac Zeinilagig Hallén, Trelleborgs BTK

 

Följande spelare startar 13:00

Adrian Wallin, Bjärreds BTK

Alexander Varga, BTK Scania

Algot Grövnes, Kågeröds BTK

Andreas Cederholm, Tomelilla AIS

Artur Olbinski, Kågeröds BTK

Björn Fryklund, Bjärreds BTK

Bobby Sjöström, BTK Scania

Dannel Skrijelj, BTK Scania                                                                                               

Davor Spasenic, BTK Scania                                                                                                 

Elliot Nilsson, BTK Rekord

Elliot Olsson, BTK Scania

Elof Norström, BTK Rekord

Erik Sundqvist, Limhamns BTK

Felix Claeson, Bjärreds BTK                                                                                                 

Filip Börjesson, Tomelilla AIS

Hannes Carlsson, KFUM Kristianstad

Henning Liljedahl, Bjärreds BTK

Jacob Andrae, Malmö IF

Jimmy Sjöström, BTK Scania

Karl Norgren, Skurups BTK

Lowa Palmnert, Tomelilla AIS

Martin Peterson, Kågeröds BTK

Martyna Henriksson, BTK Rekord

Michael Spicks, Kågeröds BTK                                                                                                  

Mohammad Hamad, Limhamns BTK

Niko Petkovski, Kågeröds BTK

Nils Boberg, IFK Klagshamn

Oliver Guldstrand, BTK Rekord

Panagiotis Månsson, BTK Rekord

Per-Ola Johansson, BTK Scania

Peter Persson, Kågeröds BTK

Sebastian Ferm, BTK Rekord

Sebastian Nilsson, BTK Scania

Simon Bjerking, Ljunghusen MIF

Timmy Sjöström, BTK Scania

Timothy Jiewertz, BTK Scania

Tintin Petersson, Kvarnby AK

Tobias Andersson, Tomelilla AIS

Tristan Cronqvist, BTK Rekord

Veronica Henriksson, BTK Rekord

Vigg Ohlsén, Laholms BTK Serve

Vilmer Karlsson, Skurups BTK

 

Hjärtligt välkomna!

Uppdaterad: 15 OKT 2020 09:54 Skribent: Kerstin Nilsson
Epost: This is a mailto link

Registrera Ert spelkort hos

Svenska Spel så ni kan stötta

BTK Scania.

_________________________

Några av våra sponsorer:

Logo färg + sv Lahem

Se alla våra sponsorer här

______________________________

När du ändå handlar på nätet -

handla här och stöd BTK Scania!

 

        logga ponsorhuset_150x56

______________________________________

 

 

Postadress:
BTK Scania - Bordtennis
Varggatan 17
26144 Landskrona

Besöksadress:
Varggatan 17
26144 Landskrona

Kontakt:
Tel: 0761636474
E-post: This is a mailto link

Se all info