Hoppa till sidans innehåll

Lottning och tider


     

 

Scania Open söndagen den 20 februari 2022

Kom ihåg att närvaroanmäla dig senast 45 minuter innan klassens start.

Ni som ska spela 12:00, var snälla och kom inte allt för tidigt så vi blir för många i hallen.

Vi ska alla fortfarande hjälpas åt att minska risken för smittspridning även om restriktionerna har släppts.

Alla ombedes komma omklädda till tävlingen.

Tvätta och sprita händerna ofta och håll avstånd.

 

Kiosk finns i hallen med fika och enkel förtäring. Betalning görs med SWISH eller kontanter.

 

Följande spelare startar 9:00

Albin Hansson, BTK Rekord

Alexander Wictor, Trelleborgs BTK

Algot Sandberg, Trelleborgs BTK

Anton Nilsson, BTK Rekord

Arvid Månsson, BTK Scania

Bo Lindeberg, BTK Rekord

Caesar Öwre, IFK Klagshamn

Carl Ahlborn, BTK Rekord

Carl Fredrik Aplander Rosencrantz, BTK Rekord

Charlie Kosa, IFK Klagshamn

Elias Andersson, Åstorps BTK

Elias Feuk, BTK Scania

Elinbjörg Leiva Nykjär, BTK Rekord

Elton Tan, IFK Klagshamn

Kiwi Ling, BTK Rekord

Felicia Borg, Sjöbo BTK

Felix Eek Skurups BTK

Filip Brogård, BTK Rekord

Filip Chen, Malmö IF

Filip Nilsson, BTK Rekord

Hallgrimur Leiva Nykjär, BTK Rekord

Harry Staaf, Åstorps BTK

Helmer Gröndahl, Sjöbo BTK

Henrik von Neumann, BTK Rekord

Hugo Görnebrand, BTK Rekord

Hugo Persson, Sjöbo BTK

Joel Anderberg, Staffanstorps BTK

John Nielsen, BTK Scania

Josua Sundberg, Åstorps BTK

Magne Kragh, IFK Klagshamn

Albin Hansson, BTK Rekord

Alexander Wictor, Trelleborgs BTK

Algot Sandberg, Trelleborgs BTK

Anton Nilsson, BTK Rekord

Arvid Månsson, BTK Scania

Bo Lindeberg, BTK Rekord

Caesar Öwre, IFK Klagshamn

Carl Ahlborn, BTK Rekord

Carl Fredrik Aplander Rosencrantz, BTK Rekord

Charlie Kosa, IFK Klagshamn

Elias Andersson, Åstorps BTK

Elias Feuk, BTK Scania

Elinbjörg Leiva Nykjär, BTK Rekord

Elton Tan, IFK Klagshamn

Kiwi Ling, BTK Rekord

Felicia Borg, Sjöbo BTK

Felix Eek Skurups BTK

Filip Brogård, BTK Rekord

Filip Chen, Malmö IF

Filip Nilsson, BTK Rekord

Hallgrimur Leiva Nykjär, BTK Rekord

Harry Staaf, Åstorps BTK

Helmer Gröndahl, Sjöbo BTK

Henrik von Neumann, BTK Rekord

Hugo Görnebrand, BTK Rekord

Hugo Persson, Sjöbo BTK

Joel Anderberg, Staffanstorps BTK

John Nielsen, BTK Scania

Josua Sundberg, Åstorps BTK

Magne Kragh, IFK Klagshamn

Malte Lundin, Skurups BTK

Max Sjöstrand, Åstorps BTK

Mihajlo Stojic, BTK Rekord

Mikael Jiewertz, BTK Scania

Nellie Svensson, Skurups BTK

Noa Rengbrandt, Trelleborgs BTK

Olof Nostell, BTK Rekord

Oscar Löfstedt, BTK Rekord

Robin Sjöstrand, BTK Rekord

Sebastian Roos, BTK Scania

Sofia af Winklerfelt, Trelleborgs BTK

Tilde Feuk, BTK Scania

Tilde Hansson, Sjöbo BTK

Tim Björkman, BTK Scania

Tuva Persson, Sjöbo BTK

Vide Nyberg, BTK Scania

Viggo Karlsson, Åstorps BTK

Viktor Henningsson, BTK Rekord

 

Följande spelare startar 12:00

Ahmad Anhaj, BTK Rekord

Andreas Bengtsson, Arkelstorps BTK

Axel af Winklerfelt, Trelleborgs BTK

Benny Norström, Kågeröds BTK

Bobby Sjöström, BTK Scania

Christian Månsson, BTK Rekord

Christos Månsson, BTK Rekord

Edward Göransson, Trelleborgs BTK

Elliot Nilsson, BTK Rekord

Elmar Persson, Trelleborgs BTK

Emil Skoglösa, IFK KLagshamn

Gordon Jiewertz, BTK Scania

Gustav Andrén, IFK Klagshamn

Hannes Wåhlander, Åstorps BTK

Isabelle Nilsson, BTK Scania

Jack Heidnert, KFUM Kristianstad

Jimmy Sjöström, BTK Scania

Joel Nilsson, Arkelstorps BTK

Kevin Andersson, KFUM Kristianstad

Kjell Svensson, Arkelstorps BTK

Lucas Rengbrandt, Trelleborgs BTK

Malte Nilsson, IFK KLagshamn

Martin Bengtsson, KFUM Kristianstad

Mattias Medelius, Åstorps BTK

Melker Persson, Trelleborgs BTK

Melvin Ullvin, BTK Scania

Michael Spicks, Kågeröds BTK

Mohammed Alhaj, BTK Rekord

Nikolaj Wiksten, IFK Klagshamn

Nils Boberg, IFK Klagshamn

Oliver Guldstrand, BTK Rekord

Otto Westblad, BTK Rekord

Panagiotis Månsson, BTK Rekord

Peter Persson, Kågeröds BTK

Pierre Tiitus, BTK Scania

Ronnie Mowide, Arkelstorps BTK

Stefan Karlsson, BTK Scania

Tage Bengtsson, KFUM Kristianstad

Timmy Sjöström, BTK Scania

Timothy Jiewertz, BTK Scania

Tintin Petersson, IFK Klagshamn

Tommy Jönsson, BTK Rekord

Vaiva Urbionaite, Åstorps BTK

Vendel Ullvin, BTK Scania

Vilgot Diurlin, Staffanstorps BTK

Vilmer Karlsson, Skurups BTK

Zac Zeinilagic Hallén, Trelleborgs BTK

Zhiyong Chen, Malmö IF

                            

 

Hjärtligt välkomna!

Uppdaterad: 14 FEB 2022 10:24 Skribent: Kerstin Nilsson
E-post: This is a mailto link

Registrera Ert spelkort hos

Svenska Spel så ni kan stötta

BTK Scania.

___________________

Några av våra sponsorer:

Logo färg + sv Lahem

Se alla våra sponsorer här

______________________________

När du ändå handlar på nätet -

handla här och stöd BTK Scania!

 

        logga ponsorhuset_150x56

__________________________

 

 

Postadress:
BTK Scania - Bordtennis
Varggatan 17
26144 Landskrona

Besöksadress:
Varggatan 17
26144 Landskrona

Kontakt:
Tel: 0761636474
E-post: This is a mailto link

Se all info