Hoppa till sidans innehåll

Anmälda spelare till Påskaspelen 2018


      Flicksingel 9

        Inställd pga för få anmälda     

                                              

      Pojksingel 9

       Andrae , Jacob                Malmö IF

       Dahlerup, Filip Axel     Alleröd BTK, Danmark

        Dujmovic, Fabian         BTK Scania 

        Enbom, Noah                Carlshamns BTK

        Mernsten, Max              Bjärreds BTK

        Momme, Anton             Tem Egedal, Danmark

        Weidmar, Vincent          BTK Scania

 

      Flicksingel 11

      Inställd pga för få anmälda.

                       

      Pojksingel  11

       Arvidsson, Edvin             BTK Frej

       Babak, Mirwais                Arlövs BTK

        Beijer, Josef                      Arlövs IK

       Christiansson, Linus         Tomelilla AIS Bordtennis  

       Enbom, Noah                   Carlshamns BTK 

       Fahlman, William             Kävlinge BTK

        Gehrmann, Tobias            Bjärreds BTK

       Guldstrand, Oliver             BTK Rekord

       Henriksson, Viggo             Tomelilla AIS Bordtennis

       Lidén Isaksson, Hannes     Tomelilla AIS Bordtennis

       Oredsson, Tuva                  Halmstad BTK

        Persson, Alex                    BTK Scania

        Poulsen, Oliver                 Höganäs BTK

        S. Simonsen, Markus       Team Egedal, Danmark

       Tosev, Daniel                    Arlövs IK

     

     Flicksingel 12

       Albaek, Maria                             Strövelstorps BTK

       Budsimma Ferenczy, Monika     Malmö IF

       Oredsson, Tuva                           Halmstad BTK

       Palmnert, Lowa                           Tomelilla AIS Bordtennis

 

      Pojksingel 12

        Adolfsson, Fredrik              BTK Scania

        Alfredsson, Isak                  Halmstad BTK

        Andersson, Ludwig             Halmstad BTK

        Arvidsson, Edvin                BTK Frej

        Babak, Mirwais                   Arlövs BTK

        Beijer, Josef                        Arlövs IK

        Christiansson, Linus           Tomelilla AIS Bordtennis

        Cronqvist, Tristan               BTK Rekord

        Hegdal, Liam                       BTK Scania

        Henriksson, Viggo               Tomelilla AIS Bordtennis

       Johnsson, Emil                      Halmstad BTK

       Kotromanac, Aleksandar       Åstorps BTK

       Larsson, Adrian                     Malmö IF

        Lidén Isaksson, Hannes        Tomelilla AIS Bordtennis

        Poulsen, Oliver                    Höganäs BTK

        Rignell, Leonard                 BTK Kävlinge

        S. Simonsen, Markus         Team Egedal, Danmark

        Tosev, Daniel                     Arlövs IK

        Wahlbeck, Otto                  Halmstad BTK

        Weglewski, Mikolaj          Team Egedal, Danmark

     

      Flicksingel 14

       Inställd pga för få anmälda.

                            

       Pojksingel 14

         Bremberg, Jakob                   Sölvesborgs BTK

        Emilsson, Joel                        Åstorps BTK

        Hallgren,Tilde                       Halmstad BTK

         Kotromanac, Aleksandar       Åstorps BTK

        Larsson, Adrian                     Malmö IF

         Lundgren, Martin                  BTK Rekord

        Olsson, Elliot                         BTK Scania

         Persson, Isak                         BTK Rekord

         Skrijlj, Dannel                      BTK Scania

         Varga, Alexander                 BTK Scania

    

      Flicksingel 15

        Andrén, Ida                        Kågeröds BTK

        Hallgren, Tilde                   Halmstad BTK

         Nilsson, Py                         BTK Scania

      

      Pojksingel 15

        Bremberg, Jakob                Sölvesborgs BTK

        Ebenius, Ludwig                Sundbybergs IK

        Emilsson, Joel                    Åstorps BTK

        Järverud Eriksson, Isak       BTK Warta

        Linander, Erik                     Eslövs AI BTK

        Matharu, Mehtab                Eslövs AI BTK

        Nilsson, Anton                   Kågeröds BTK

     

      Damjunior  17

         Inställd pga för få anmälda.

                 

      Herrjunior 17 

      Alfredsson, Isak                      Halmstad BTK 

      Arvidsson, Theo                      BTK Frej

       Hjort, Rasmus                         Åstorps BTK

       Johnsson, Emil                       Halmstad BTK

        Kotromanac, Aleksandar       Åstorps BTK

        Malmberg, Ted                     Kvarnby AK

        Nielsen Hansen. Elias           Roskilde BT, Danmark

        Sjöström, Bobby                   BTK Scania

        

      Damsingel 2

        Inställd pga för få anmälda.

 

       Damsingel Elit

       Inställd pga för få anmälda.

 

      Herrsingel Elit

      Andersson, Jonathan     Eslövs AI BTK 

      Björklund, William       Tomelilla AIS  Bordtennis

      Karlsson, Sebastian     Strövelstorps BTK 

      Larsen, Jannik             Virum-Sorgenfri BTK, Danmark  

      Lundstedt, Magnus      Kvarnby AK

      Nilsson, Lars                Arkelstorps BTK

      Nordin, Herman           Sölvesborgs BTK

      Odhelius, Andreas       IFK Lund

       Peterson, Jakob           IFK Lund

       Rosqvist, Henrik          Kvarnby AK

       S-Larsen, Esben          Virum-Sorgenfri BTK, Danmark

       Schoug, Loa                 Åstorps BTK

       Thomasson, Oskar       IFK Lund

 

      Herrsingel 6

         Andrén, Ida                        Kågeröds BTK

         Gehrmann, Jonas              IFK Lund

         Hammer, Calle                  IF Ale

         Heidari, Mohammad         Klippans BTK

         Knutsson, Jonas               Ängalags BTK

         Nilsson, Sebastian             BTK Scania

         Odeh, Yousef                     KFUM Kristianstad BTF

         Svensson, Kjell                   Arkelstorps BTK

         Sångberg, Alf                      Malmö IF

 

     Herrsingel 5

      Hammer, Calle                    IF Al

      Heidari, Mohammad           Klippans BTK

      Hjort, Rasmus                     Åstorps BTK

      Johansson, Axel                  Halmstad BTK

      Kotlar, Jakob                        Klippans BTK

     Kotromanac, Aleksandar       Åstorps BTK

      Kristiansson, Ulf                 Åstorps BTK

      Lundgren, Martin                 BTK Rekord 

     Nilsson, Joel                          Arkelstorps BTK

     Norström, Benny                  Kågeröds BTK

     Odeh, Hemam                      KFUM Kristainstad BTF

     Odeh, Yousef                       KFUM Kristianstad BTF

      Palm, Emil                           Hylta GF

      Persson, Isak                        BTK Rekord

      Rosén, Oliver                      Halmstad BTK

      Rydstedt, Johan                    IFK Lund

      Rödgaard, Per                      Albertslund IF, Danmark 

      Svensson, Kjell                   Arkelstorps BTK

       Sångberg, Alf                     Malmö IF

      

      Herrsingel 4

        Albaek, Kurt                 Strövelstorps BTK

        Chen, Zhiyong              Malmö IF

         Dujmovic, Robert         BTK Scania

         Eklund, Pontus             KFUM Kristianstad BTF

         Hjort, Rasmus              Åstorps BTK

         Johansson, Axel           Halmstad BTK

        Jäderberg, Niklas           Alingsås PP

        Kotlar, Jakob                  Klippans BTK

        Nilsson, Anders              Klippans BTK

        Nilsson, Anton               Kågeröds BTK

        Nilsson, Björn                Åstorps BTK

        Nilsson, Joel                   Arkelstorps BTK

        Nilsson, Lars                  Arkelstorps BTK

        Norström, Benny           Kågeröds BTK

       Odeh, Hemam                  KFUM Kristainstad BTF

       Olsson, Christian             Kvarnby AK

        Palm, Emil                       Hylta GF

         Rosén, Oliver                  Halmstad BTK

        Rydstedt, Johan                IFK Lund

        Rödgaard, Per                   Albertslund IF, Danmark

         Sörling, Petra                  Malmö IF

                        

      Herrsingel 3

        Beijer, Fabian                      IFK Lund

        Ebenius, Ludwig                  Sundbybergs IK

        Fredheim, Dan                      IFK Lund

        Hansson, Tobias                   Halmstad BTK

        Isaksson, Jens                       IF Ale

        Janiszewski, Krizysztof       Klippans BTK 

        Kotlar, Jakob                      Klippans BTK

        Larsson, Eric                      Eslövs AI BTK

        Levin, Tomas                     BTK Rekord

        Lundell, Filip                     Tomelilla AIS Bordtennis

        Lundstedt, Magnus            Kvarnby AK

       Matharu, Mehtab                Eslövs AI BTK

        Nilsson, Anton                  Kågeröds BTK

        Rosqvist, Henrik                Kvarnby AK

        Sanderhoff, Toke               Team Egedal, Danmark

        Weglewski, Mikolaj          Team Egedal, Danmark 

        

 

      Herrsingel 2 

      Andersson, Jonathan             Eslövs AI BTK 

       Fredheim, Dan                      IFK Lund 

       Hansson, Tobias                   Halmstad BTK

       Hjort, Rasmus                      Åstorps BTK       

       Janiszewski, Krizysztof       Klippans BTK 

       Karlsson, Sebastian             Strövelstorps BTK

        Kotlar, Jakob                       Klippans BTK

       Larsson, Eric                       Eslövs AI BTK

        Lundell, Filip                     Tomelilla AIS Bordtennis

        Lundstedt, Magnus             Kvarnby AK

        Malmberg, Ted                   Kvarnby AK

       Matharu, Mehtab                 Eslövs AI BTK

        Nielsen Hansen, Elias         Roskilde BT, Danmark

       Nilsson, Anton                     Kågeröds BTK

        Nordin, Herman                  Sölvesborgs BTK

        Rosqvist, Henrik                 Kvarnby AK

        

 

      Herrsingel 1

     Andersson, Jonathan       Eslövs AI BTK 

     Gummesson, Ronny        IFK Lund 

      Hansson, Tobias             Halmstad BTK

      Karlsson, Sebastian        Strövelstorps BTK

       Larsen, Jannik               Virum-Sorgenfri BTK, Danmark  

       Linander, Erik                Eslövs AI BTK

       Lundstedt, Magnus        Kvarnby AK

       Nordin, Herman            Sölvesborgs BTK

       Odhelius, Andreas        IFK Lund

        Rosqvist, Henrik           Kvarnby AK

        S-Larsen, Esben           Virum-Sorgenfri BTK, Danmark

       Schoug, Loa                 Åstorps BTK

       Thomasson, Oskar       IFK Lund

       

Uppdaterad: 29 MAR 2018 11:31
Skribent: Kerstin Nilsson
Epost: This is a mailto link

Banner grasroten 140x140

Registrera Ert spelkort hos

Svenska Spel så ni kan stötta

BTK Scania.

_________________________

Våra största sponsorer:

Dennis

 

Hotel Öresund

 

Logo färg + sv Lahem

 

Se alla våra sponsorer här

______________________________

När du ändå handlar på nätet -

handla här och stöd BTK Scania!

 

        logga ponsorhuset_150x56

______________________________________

 

  

Postadress:
BTK Scania - Bordtennis
Varggatan 15
26144 Landskrona

Besöksadress:
Varggatan 15
26144 Landskrona

Kontakt:
Tel: 076-16 36 474
E-post: This is a mailto link

Se all info