Hoppa till sidans innehåll

Resultat för Påskaspelen 2018


Herrjunior singel 17                                            Sets: 5, Poäng: 11, Diff: 2 

1. Peterson, Jakob - IFK Lund

2. Odhelius, Andreas - IFK Lund

3. Andersson, Jan-Roger - Kyrkhults BTK

3. Johnsson, Emil  Haömstad BTK

5. Kotlár, Jakob - Klippans BTK

5. Alfredsson, Isak - Halmstad BTK

 

Final    Peterson, Jakob - Odhelius, Andreas                       12, -11, 9, 6

Semi    Peterson, Jakob - Andersson, Jan-Roger                   8, 7, -6, 12

Semi     Odhelius, Andreas -Johnsson, Emil                         8, -9, 6, 1

1/4        Andersson, Jan-Roger - Kotlár, Jakob                     5, 4, 4

1/4        Johnsson, Emil -Alfredsson, Isak                            1, 5, 5

 

Herrsingel 1                                              Sets: 5, Poäng: 11, Diff: 2

1. Andersson, Roger - Kyrkhults BTK

2. Schoug, Loa - Åstorps BTK

3. Karlsson, Sebastian - Strövelstorp BTK

3. Andersson, Jan-Roger - Kyrkhults BTK

5. Hansson, Tobias - Halmstad BTK

5. Larsen, Jannik - Virum-Sorgenfri BTK

5. Odhelius, Andreas - IFK Lund

5. Nordin, Herman - Sölvesborgs BTK

 

Final Andersson, Roger - Schoug, Loa                             3, 6, 2

Semi Andersson, Roger - Karlsson, Sebastian                  1, 7, 4

Semi  Schoug, Loa - Andersson, Jan-Roger                      4, 11, -7, 6

1/4     Andersson, Roger - Hasnsson, Tobias                     6, 5, 6

1/4     Schoug, loa - Larsen, Jannik                                  11, 6, -9, -5, 7

1/4     Karlsson, Sebastian - Odhelius, Andreas               -5, 6, -5, 9, 9

1/4     Andersson, Jan-Roger - Nordin, Herman               11, 8, -3, 8

 

Herrsingel 2                                             Sets: 5, Poäng: 11, Diff: 2

 1. Andersson, Roger - Kyrkhults BTK

2. Fredheim, Dan - IFK Lund

3. Karlsson, Sebastian - Strövelstorps BTK

3. Ebenius, Ludwig - Sundbybergs IK

5. Andersson, Johan - Kyrkhults BTK

5. Linander, Erik - Eslövs AI BTK

5. Andersson, Jan-Roger - Kyrkhults BTK

5. Nordin, Herman - Sölvesborgs BTK

9. Lundell, Filip, Tomelilla AIS

9. Hansson, Tobias - Halmstad BTK

 

 Final     Andersson, Roger - Fredheim, Dan                      5, 3, 5

Semi      Andersson, Roger - Karlsson, Sebastian            10, 11, 5

Semi     Fredheim, Dan - Ebenius, Ludwig                        6, 5, -7, 7

1/4        Andersson, Roger - Andersson, Johan                  5, 9, 11

1/4        Fredheim, Dan - Linander, Erik                            2, -3, 8, -8, 9

1/4        Karlsson, Sebastian - Andersson, Jan-Roger        9, 6, -6, 9

1/4        Ebenius, Ludwig - Nordin, Herman                      7, 9, -9, 10

1/8        Fredheim, Dan - Lundell, Filip                              4, -3, 8, 9

1/8        Andresson, Johan - Hansson, Tobias                   -9, 6, 12, -6, 4

 

Herrsingel 3                                                              Sets: 5, Poäng: 11, Diff: 2

1. Fredheim, Dan - IFK Lund

2. Matharu, Mehtab - Eslövs AI BTK

3. Ebenius, Ludwig - Sundbybergs IK

3. Larsson, Eric - Eslövs AI BTK

5. Hansson, Tobias - Halmstad BTK

5. Orantes, Alvarez Junior - Arlövs iK

5. Lundstedt, Magnus - Kvarnby AK

5. Beijer, Fabian - IFK Lund

9. Isaksson, Jens - IF Ale

9. Rosqvist, Henrik - Kvarnby AK

 

Final     Fredheim, Dan - Matharu, Mehtab                         4, 6, 6

Semi     Fredheim, Dan - Ebenius, Ludwig                         6, 8, 8, -1, -12

Semi     AnderssMatharu, Mehtab - Larsson,Eric             10, -11, 10, 10       

1/4        Fredheim, Dan - Hansson, Tobias                          7, 11, 6     

1/4        Matharu, Mehtab - Orantes, Alvarez Junior          8, -6, 2, 8    

1/4        Ebenius. Ludwig - Lundstedt, Magnus                10, 4, 8

1/4        Larsson, Eric - Baijer, Fabian                               -7, -11, 9, 9, 8

1/8       Larsson, Eric - Isaksson, Jens                                 8, 8, -11, -7, 8

1/8        Hansson, Tobias - Rosqvist, Henrik                      7, 17, 5

 

Herrsingel 4                                                               Sets: 5, Poäng: 11, Diff: 2

1. Nilsson, Anton - Kågeöds BTK

2. Nilsson, Björn - Åstorps BTK

3. Dujmovic, Robert - BTK Scania

3. Albaek, Kurt - Strövelstorps BTK

5. Olsson, Christian - Kvarnby AK

5. Eklund, Pontus - KFUM Kristianstad BTF

5. Odeh, Hemam - KFUM Kristianstad BTF

5. Jäderberg, Niklas - Alingsås PP

9. Palm, Emil - Hylta GF

9. Sörling, Petra - Malmö IF

9. Emilsson, Christer - Åstorps BTK

9. Nilsson, Anders - Klippans BTK

 

Final     Nilsson, Anton - Nilsson, Björn                                16, 6, 7

Semi     Nilsson, Anton - Dujmovic, Robert                            8, 8, -4, 10

Semi     Nilsson, Björn - Albaek, Kurt                                   8, 9, 5

1/4        Nilsson, Anton - Olsson, Christian                            -8, -5, 8, 13, 11

1/4        Nilsson, Björn - Eklund, Pontus                                  5, 5, 9

1/4        Dujmovic, Robert - Odeh, Hemam                            10, 6, 5

1/4        Albaek, Kurt  - Jäderberg, Niklas                              12, 7, -9, -8, 9

1/8        Olsson, Christian - Palm, Emil                                    8, -9, -11, 5, 6

1/8        Eklund, Pontus - Sörling, Petra                                 11, -7, 7, 9

1/8        Odeh, Hemam - Emilsson, Christer                          10, -10, 4, 12

1/8         Jäderberg, Niklas - Nilsson, Anders                         5, -6, -9, 1, 3         

 

Herrsingel 5                                                          Sets: 5, Poäng: 11, Diff: 2

1. Rosén, Oliver - Halmstad BTK

2. Nilsson, Joel - Arkelstorps BTK

3. Kristiansson, Ulf - Åstorps BTK

3. Rödgaard, Per - Albertslund IF

5. Hjort, Rasmus - Åstorps BTK

5. Palm, Emil - Hylta GF

5. Rydstedt, Johan - IFK Lund

5. Kotromanac, Aleksandar - Åstorps BTK

9. Sångberg, Alf - Malmö IF

9. Hammer, Calle - IF Ale

 

Final     Rosén, Oliver - Nilsson, Joel                             12, 9, 6

Semi     Rosén, Oliver - Kristiansson, Alf                      11, 6, -11, -4, 8                    

Semi     Nilsson, Joel - Rödgaard, Per                               9, -7, 8, 6 

1/4        Rosén, Oliver - Hjort, Rasmus                             9, -3, 17, -7, 10

1/4        Nilsson, Joel - Palm, Emil                                  -7, 5, 9, 5

1/4        Kristiansson, Ulf - Rydstedt, Johan                     8, -4, -8, 8, 8       

1/4       Rödgaard, Per - Kotromanac, Aleksandar            5, 9, 3

1/8        Rödgaard, Per - Sångberg, Alf                           -7, 6, -9, 7, 10

1/8       Hjort, Rasmus - Hammer, Calle                            8, 6, 9

 

Herrsingel 6                                                          Sets: 5, Poäng: 11, Diff: 2

1. Nilsson, Sebastian - BTK Scania

2. Sångberg, Alf - Malmö IF

3. Knutsson, Jonas - Öngalags BTK

3. Hammer., Calle IF Ale

 

Final     Nilsson, Sebastian - Sångberg, Alf                     7, -7, 3, 9

Semi     Nilsson, Sebastian - Knutsson, Jonas                  4, 5, 5                 

Semi     Sångberg, Alf - Hammer, Calle                            6, 9, 9 

 

Herrsingel Elit                                                              Sets: 5, Poäng: 11, Diff: 2

1. Andersson, Roger - Kyrkhults BTK

2. Thomasson, Oskar - IFK Lund

3. Peterson, Jakob - IFK Lund

3. Larsen, Jannik - Virum-Sorgenfri BTK

5. Odhelius, Andreas - IFK Lund

5. Nordin, Herman - Sölvesborgs BTK

5. Schoug, Loa - Åstorps BTK

5. Linander, Erik - Eslövs AI BTK

9. Larsson, Samuel - IF Ale

9. Orantes Alvarez, Diego - Arlövs IK

 

Final    Andersson, Roger - Thomasson, Oskar                   13, -7, 5, 6

Semi    Andersson, Roger - Peterson, Jakob                          8, 9, 2

Semi     Thomasson, Oskar - Larsen, Jannik                          5, 10, 11

1/4        Andersson, Roger - Odhelius, Andreas                     9, 5, 6

1/4        Thomasson, Oskar - Nordin, Herman                     -9, 11, -7, 8, 8

1/4         Peterson, Jakob - Schoug, Loa                              12, 6, -6, 9

1/4         Larsen, Jannik  Linander, Erik                                 6, 7, 6

 

Pojksingel 11                                                           Sets: 5, Poäng: 11, Diff: 2

1. Arvidsson, Edvin - BTK Frej

2. Christiansson, Linus - Tomelilla AIS

3. Lidén, Isaksson, Hannes - Tomelilla AIS

3. Henriksson, Viggo - Tomelilla AIS

5. S. Simonsen, Markus - Team Egedal

5. Gehrmann, Tobias - Bjärreds BTK

5. Enbom, Noah - Carlshamns BTK

5. Oredssob, Tuva - Halmstad BTK

 

Final      Arvissson, Edvin - Christansson, Linus                       9, 7, 8

Semi      Arvidsson, Edvin -  Lidén Isaksson, Hannes               8, 11, 12

Semi      Christiansson, Linus - Henriksson, Viggo                 10, 10, 12

1/4         Arvidsson, Edvin - S. Simonsen, Markus                     5, 9, 8

1/4         Christiansson, Linus - Gehrmann, Tobias                     8, 8, 9

1/4        Lidén Isaksson, Hannes - Enbom, Noah                         5, 8, 1

1/4        Henriksson, Viggo - Oredsson, Tuva                              7, 8, 2

 

Flicksingel 12                                                            Sets: 5, Poäng: 11, Diff: 2

1. Oredsson, Tuva - Halmstad BTK

2.  Albaek, Maria - Strövelstorps BTK

3. Palmnert, Lowa - Tomelilla AIS

4. Budsimma Ferenczy, Monika- Malmö IF

 

Pojksingel 12                                                            Sets: 5, Poäng: 11, Diff: 2

1. Johnsson, Emil - Halmstad BTK

2.  Alfredsson, Isak - Halmstad BTK

3. Larsson, Adrian - Malmö IF

3. Lidén Isaksson, Hannes- Tomelilla AIS

5. Rignell, Loenard - BTK Kävlinge

5. Christiansson, Linus - Tomelilla AIS

5.  Arvidsson, Edvin - BTK Frej

5. Hernriksson, Viggo - Tomelilla AIS

9. Poulsen, Oliver - Höganäs BTK

9. Kotromanac, Aleksandar - Åstorps BTK

 

Final      Johnsson, Emil- Alfredsson, Isak                             10, 7, -6, -7, 6

Semi      Johnsson, Emil - Larsson, Adrian                             14, -8, 8, 15

Semi      Alfredsson, Isak, -  Lidén Isaksson, Hannes             10, 7, 8 

1/4         Johnsson, Emil - Rignell, Leonard                              5, 8, -9, 5

1/4          Alfredsson, Isak - Christiansson, Linus                      9, 7, 4

1/4          Larsson, Adrian - Arvidsson, Edvin                          -9, 5, 7, 9

1/4         Lidén Isaksson, Hannes - Henriksson, Viggo            10, 5, 8

1/8         Larsson, Adrian - Poulsen, Oliver                                2, 1, 3

1/8          Hennriksson, Viggo - Kotromanac, Aleksandar          7, -4, 7, -10, 7

 

Pojksingel 14                                                            Sets: 5, Poäng: 11, Diff: 2

1. Persson, Isak - BTK Rekord

2. Larsson, Adrian- Malmö IF

3. DoEmilsson, Joel - Åstorps BTK

3. Kotromanac, Aleksandar - Åstorps BTK

5. Hallgren, Tilde- Halmstad BTK

5. Lundgren, Martin - BTK Rekord

 

Final     Persson, Isak - Larsson, Adrian                               9, 6, 12

Semi     Persson, Isak - Emilsson, Joel                                 5, 8, -9, -9, 4

Semi     Larsson, Adrian - Kotromanac, Aleksandar            3, 11, 7

1/4        Emilsson, Joel- Hallgren, Tilde                              -10, 8, 5, 6

1/4        Kotromanac, Aleksandar- Lundgren, Martin         -11, 9, 8, -12, 7

 

Flicksingel 15                                                            Sets: 5, Poäng: 11, Diff: 2

1. Hallgren, Tilde - Halmstad BTK

2. Andrén, Ida - Kågeröds BTK

3. Nilsson, Py - BTK Scania

 

 

Pojksingel 15                                                            Sets: 5, Poäng: 11, Diff: 2 

1. Ebenius, Lidwig - Sundbybergs IK

2. Matharu, Mehtab - Eslövs AI BTK

3. Kotlár, Jakob - Klippans BTK

4. Nilsson, Anton - Kågeröds BTK

5. Emilsson, Joel - Åstorps BTK

 

Final       Larsson, Eric - Dong, Mia                                          8, 10, -6, 10

Semi       Larssonn, Eric - Russel, Emil                                     10, 8, 9

Semi       Dong, Mia - Matharu, Mehtab                                    9, 5, -5, 8

 

Pojksingel 9                                                              Sets: 5, Poäng: 11, Diff: 2

1. Enbom,Noah - Carlshamns BTK

2. Mernsten, Max - Bjärreds BTK

3. Andrae, Jacob - Malmö IF

3. Dahlerup, Filip Axel - Alleröd BTK

 

Final        Enbom, Noah - Mernsten, Max                                 6, 6, 4

Semi        Enbom, Noah - Andrea, Jacob                                 11, 3, 7

Semi        Mernsten, Max - Dahlerup, Filip Axel                    -14, 6, -2, 8, 9

 

Uppdaterad: 03 APR 2018 11:45
Skribent: Kerstin Nilsson
Epost: This is a mailto link

Banner grasroten 140x140

Registrera Ert spelkort hos

Svenska Spel så ni kan stötta

BTK Scania.

_________________________

Våra största sponsorer:

Dennis

 

Hotel Öresund

 

Logo färg + sv Lahem

 

Se alla våra sponsorer här

______________________________

När du ändå handlar på nätet -

handla här och stöd BTK Scania!

 

        logga ponsorhuset_150x56

______________________________________

 

  

Postadress:
BTK Scania - Bordtennis
Varggatan 15
26144 Landskrona

Besöksadress:
Varggatan 15
26144 Landskrona

Kontakt:
Tel: 076-16 36 474
E-post: This is a mailto link

Se all info